İçeriğe geç

Arsenik

Arsenik nedir? Arsenik Nerelerde Kullanılır? Arsenik Geri Dönüşüm

Arsenik nedir? Arsenik Nerelerde Kullanılır? Arsenik Geri Dönüşüm

Arsenik nedir? Arsenik Nerelerde Kullanılır? Arsenik Geri Dönüşüm Arsenik, kimyasal elementlerden biridir ve sembolü As ile gösterilir. Toz halinde, kristal şeklinde ve renksiz bir sıvı olarak bulunabilir. Özellikle arsenik trioksit, kimyasal sanayide yaygın olarak kullanılan bir bileşiktir. Ancak, arsenik doğada çok yaygın değildir. Arsenik, zehirli… Daha fazlasını oku »Arsenik nedir? Arsenik Nerelerde Kullanılır? Arsenik Geri Dönüşüm

Atık elektrikli ve elektronik eşyalar nelerdir?

Atık elektrikli ve elektronik eşyalar nelerdir?

Atık elektrikli ve elektronik eşyalar nelerdir? Teknolojik gelişmelerle birlikte, hayatımızın bir parçası haline gelen elektronik eşyalar, kullanım ömürleri sona erdiğinde atık haline gelmektedir. Atık elektrikli ve elektronik eşyalar, çevreye zarar veren maddeler içerebilir ve doğru şekilde bertaraf edilmezse çevre kirliliğine neden olabilir. Bu nedenle, atık… Daha fazlasını oku »Atık elektrikli ve elektronik eşyalar nelerdir?

E-atık Çevresel Etkileri

E-atık Çevresel Etkileri

E-atık Çevresel Etkileri E-atık, elektronik cihazların kullanım ömrünü tamamladıktan sonra atılan parçaların oluşturduğu bir atık türüdür. Bu atık türü, içinde bulunan civa, kurşun, arsenik, cadmium gibi tehlikeli maddeler nedeniyle doğal çevreye ve insan sağlığına önemli ölçüde zarar verebilir. Bu makalede, e-atık çevresel etkileri altında dört… Daha fazlasını oku »E-atık Çevresel Etkileri

Demir Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır? Aşamaları Nelerdir?

Demir Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır? Aşamaları Nelerdir?  Hurda metal geri dönüşüm endüstrisi çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Metal çeşitlerinin geri dönüşümü; çeşitlerine göre bazen uzun basamaklı ve meşakkatli olsa da demir geri dönüşümü; son derece anlaşılabilir ve sade bir prosese sahiptir. Miktar olarak en çok geri dönüştürülen metallerin bazıları aşağıdaki gibidir;Daha fazlasını oku »Demir Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır? Aşamaları Nelerdir?

Elektronik Hurda Alanlar

E-atık Nedir?

E-atık Nedir?   Elektronik atıklar; Kurşun, Arsenik, Selenyum, Polibrominit, Antimon Trioksit, Kadmiyum, Krom, Kobalt, Cıva gibi çevre ve insan sağlığı için tehlikeli ve zararlı maddeler içeriyor. Örneğin bir bilgisayarda yaklaşık 1,4 kg kurşun, 0,002 kg kadmiyum, 0,000574 kg. civa bulunuyor. E-atıkların kontrolsüz bir şekilde doğaya atılmaları,… Daha fazlasını oku »E-atık Nedir?