Hurda Akü Fiyatları
Son Güncelleme:19/07/2019
Akü Hurdası (Sulu)4.50 ₺
Akü Hurdası (Kuru)4.00 ₺
Daha fazla bilgi içinHurda Akü Fiyatları

UYARI : Belirtilen fiyatlar resmi işlemlerde kullanılamaz. Ticari amaçla baz alınması için ilgili firmalarla iletişime geçilmesi gerekir. Bu fiyatları kullanarak alışveriş yapmak kişi yada kurumların kendi sorumluluğundadır. Bundan dolayı oluşabilecek problemlerden tarafımız sorumlu tutulamaz. Başka web sitelerinde sadece kaynak gösterilerek yayımlanabilir.

Bu sayfa 19/07/2019 tarihinde güncellenmiştir.

https://www.hurdapiyasasi.com/wp-content/uploads/2018/09/hurda-aku-fiyatlari.gif

https://www.hurdapiyasasi.com/wp-content/uploads/2018/04/reklam-gif.gif

https://www.hurdapiyasasi.com/wp-content/uploads/2018/04/reklam-gif.gif

Hurda Akü Fiyatları

Akü hurda fiyatları 2019 yılında diğer hurda fiyatlarıyla beraber tekrar güncellenirken Güven Geri Dönüşüm olarak her türlü hurda ve atık yönetimi işlemini mevzuat ve yönetmeliklere uygun olarak sürdürmeye devam ediyoruz. Hurda akü fiyatları konusunda da piyasanın üzerinde belirlenen fiyatlarla İstanbul genelinde sürdürdüğümüz çalışmalarımız Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından onaylı ve aynı zamanda her türlü yönetmeliğe uygundur.

Hurda Akü Ve Atık Yönetimi

Güven Geri Dönüşüm atık akümülatör yetkili toplayıcı belgesi ve atık pil ve akümülatörlerin kontrolü yönetmeliği çerçevesinde atık akümülatörleri müşteri adreslerinden alarak geçici depolama lisansıyla depolama ve geri dönüşüm hizmetlerine devam etmektedir. Hurda akü fiyatları geri dönüşüm anlamında,

 • Her türlü atık ve akümülatör gibi atıkların müşteri adreslerinden alınarak toplanması
 • Atık maddelerin ayrıştırılması
 • Atık madde, hurda ve akümülatörlerin depolanması
 • Akümülatör ve atık maddelerin geri dönüşüme kazandırılması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı izin, belge ve lisanslarıyla tüm İstanbul genelinde devam etmektedir.

APAK Atık Akümülatör Geçici Depolama Lisansı

Türkiye genelinde hurda ve atık maddeler yanı sıra akümülatörlerin depolanarak ayrıştırılması için APAK Atık akümülatör geçici depolama lisansına sahip olmak gerekmekle birlikte Tüm Akü İthalatçıları ve Üreticileri Derneği vasıtasıyla verilen atık akümülatör yetkili toplayıcı belgesi vasıtasıyla bu yönde tüm işlemler eksiksiz olarak gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında Güven Geri Dönüşüm tarafından,

 • Her türlü atık piller
 • Her türlü atık madenler
 • Hasarlı bozuk ve kırık cep telefonları
 • Atık kâğıt hurdaları
 • Ambalaj ve plastik hurdaları
 • DVD ve CD hurdaları
 • Her türlü elektronik eşya hurdaları
 • Tıbbi cihaz hurdaları
 • Hastane cihazları 2. el alımları
 • İnşaat hurdaları
 • Her türlü araç hurdaları
 • Doğada çözülen solvent tarzı maddeler hurda akü fiyatları hurdacılar başlığında yapılmaktadır.

Güven Geri Dönüşüm Çevre ve şehircilik Bakanlığı’ndan sertifika sahibi ender firmalardan biri olmakla beraber periyodik eğitimden geçen teknik personeli ve yıllardan beri süregelen tecrübesiyle sadece akümülatör, hurda ya da atık maddelerde değil çevre ve insan sağlığına kattığı değerler yanında geri dönüşüm anlamında ülke ekonomisine getirdiği faydalarla da dikkat çekmektedir. Hurda akü fiyatları ve daha fazlası için bize ulaşın.

Hurda Akü Fiyatları

AkümülatörAküAkım toplarBatarya ya da Biriktireç, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, istenildiğinde bunu elektrik enerjisi olarak veren cihaz, araçlarda bulunan elektrik enerjisi kaynağı.

Çalışma prensipleri aynı olmakla beraber, günümüzde ise akümülatörler sadece araçlarda marş amaçlı olarak değil; elektrik enerjisinin depolanması ve gerektiğinde geri alınması / kullanılması amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle sabit / durağan yerlerde kullanılmak üzere üretilen akümülatörlerin iç yapısı, starter / marş amaçlı olanlara göre büyük farklılık ihtiva eder. Kesintisiz ve/veya yedek enerji ihtiyaçları için bilinen en eski, kolay ve ekonomik yöntemdir. Sabit tesis akümülatörleri de kendi aralarında alt gruplara ayırmak mümkündür. Ayrıca likit bazda asit ihtiva edenler olduğu gibi, yeni jenerasyon vrla / agm ve gel teknolojisi ürünlerde asit sıvı bazda değildir. Bu sayede bakıma gereksinim duyulmadan kullanım ile cihaz içi vb. kapalı yerlerde kullanma imkânı gibi avantajları mevcuttur.

Akünün görevi marş motorunu, ateşleme sistemini, doğru akımla çalışan tüm devreleri, ışık ve alıcıları beslemektir. Benzinli motorlarda kullanılan 12 voltluk akü, birbirine seri olarak bağlanmış altı adet elemandan meydana gelmiştir. Genellikle her eleman içerisinde, yine birbirlerine seri olarak bağlanmış 4 adet pozitif, 5 adet negatif yüklü plakalardan meydana gelir. Bu plakalar, kurşun-antimuan alaşımı petek üzerine, aktif maddelerin sıvanarak fırınlanmasından oluşur. Pozitif plakalar aktif madde olarak, kurşundioksit içerir. Negatif plakalar aktif madde olarak, saf kurşun içerir. Bu tür plakalar arasına, kısa devreyi önlemek için plakaları izole eden ayırıcılar yerleştirilir. Ayırıcılar, plakalar arasındaki kimyasal tepkimeyi engellemeyecek şekilde çok küçük gözenekleri bulunan plastiklerden yapılır. Akünün içinde Sülfürik asit saf su karışımı olan elektrolit konulur. Karışımda %39 asit, %61 su vardır. Elemanlar arası seri köprülerle bağlanmıştır.