Bakır Hurda Fiyatları
Son Güncelleme:28/03/2020
CinsiBirim Fiyatı (kg)
Soyma Bakır Hurdası27.00 ₺
Lama Bakır Hurdası 16.00 ₺
Kırkambar Bakır 25.50 ₺
Antkron Kırma (Granür) Bakırı 24.00 ₺
TTR Kırma (Granür) Bakırı 24.00 ₺
Bakır (Kızıl) Talaşı 23.00 ₺
Diğer Bakır Çeşitleri İçinTıklayın
UYARI : Belirtilen fiyatlar resmi işlemlerde kullanılamaz. Ticari amaçla baz alınması için ilgili firmalarla iletişime geçilmesi gerekir. Bu fiyatları kullanarak alışveriş yapmak kişi yada kurumların kendi sorumluluğundadır. Bundan dolayı oluşabilecek problemlerden tarafımız sorumlu tutulamaz. Başka web sitelerinde sadece kaynak gösterilerek yayımlanabilir.

Bu sayfa 28/03/2020 tarihinde güncellenmiştir.

https://www.hurdapiyasasi.com/wp-content/uploads/2018/04/reklam-gif.gif

https://www.hurdapiyasasi.com/wp-content/uploads/2018/04/reklam-gif.gif

https://www.hurdapiyasasi.com/wp-content/uploads/2018/04/reklam-gif.gif

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır fiyat belirlenmesi 2019 yılı için hurda piyasasındaki en önemli detaylardan biri olarak gösterilmekle beraber, diğer hurda madenlerinin aksine fiyat sabitliği bulunmayan bakır hurdasının alım satımlarında günlük fiyat değişkenliklerinin olduğu göze çarpmaktadır. Hurda bakır fiyatları belirlenirken bakırın kullanım alanının oldukça fazla olması firmaların en fazla alım yaptığı ürünün bakır olmasından da hareketle fiyat sabitliği bulunmayan bir hurda çeşidini meydana getirirken Hurda Piyasası’nında dahil olduğu üzere bakırın saf olarak alınabilmesi için soyma bakır alımının da ön plana çıktığı göze çarpmaktadır.

devamını oku..

Bakır Hurdanın Önemi

Geri dönüşüm için oldukça önemli bir ürün olan bakır belki de en fazla kullanım alanına sahip olan atık maden olarak gösterilebilirken hurda bakır geri dönüşüm de bu paralelde oldukça önemli bir oldu olarak takip edilmektedir. Kızıl renkli olan bakır hurdalar aynı zamanda üretimi oldukça kolay bir madde olarak en eski çağlardan beri kullanılmakta ve atık madde olarak da doğada bulunmaktadır. Bakır;

  • Elektrik
  • Isıtma
  • Soğutma
  • İklimlendirme sektörlerinde oldukça fazla tercih edilirken, geri dönüşüm sonucu ortaya çıkan hammadde anlamında da oldukça talep gören etmenlerden de biri konumundadır.

Bakırın bu denli çok tercih edilmesi, bakırın ısı ve elektriği en iyi ileten maden ya da element olmasından süregelmekle beraber geri dönüşüm sonucu elde edilen hammaddeler oldukça hızlı bir şekilde kendine yer bulmayı da başarmaktadır. Hurda bakır fiyatları hurdacılar bakımından oldukça önemli olan bir diğer özellik de bakırın paslanmaz bir madde olmasından ileri gelmektedir. Paslanmaz özelliğinin yanında bakırın bronz üretiminde de kullanılması, birçok hammadde sektörü yanında sanayi sektörünün de önemli bir vasıtası olması, kaplama alanının aranan bir malzemesi olması eski çağlardan itibaren durmasızın kullanılan bakırın kendisi gibi hurdasının da öneminin her geçen gün artmasına neden olmuştur. Hurda Piyasası her türlü atık madde ve geri dönüşüm vasıtasında olduğu gibi hurda bakır fiyatları açısından da iddialı yapısını devam ettirerek, müşterilerine %100 müşteri memnuniyeti çerçevesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

küçült

Hurda Bakır Geri Dönüşüm ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.