İçeriğe geç

Hurda Bakır Fiyatları

Son Güncelleme:18/02/2024
CinsiBirim Fiyatı (kg)
Soyma Bakır Hurdası235,00
Lama Bakır Hurdası220,00
Kırkambar Bakır 220,00
Antkron Kırma (Granür) Bakırı210,00
TTR Kırma (Granür) Bakırı210,00
Bakır (Kızıl) Talaşı210,00

GÜNCEL HURDA BAKIR FİYATLARI

Hurda bakır fiyat belirlenmesi için hurda piyasasındaki en önemli detaylardan biri olarak gösterilmekle beraber, diğer hurda madenlerinin aksine fiyat sabitliği bulunmayan bakır hurdasının alım satımlarında günlük fiyat değişkenliklerinin olduğu göze çarpmaktadır. Hurda bakır fiyatları belirlenirken bakırın kullanım alanının oldukça fazla olması firmaların en fazla alım yaptığı ürünün bakır olmasından da hareketle fiyat sabitliği bulunmayan bir hurda çeşidini meydana getirirken Hurda Piyasası’nın da dahil olduğu üzere bakırın saf olarak alınabilmesi için soyma bakır alımının da ön plana çıktığı göze çarpmaktadır.
 
GİRİLEN SON FİYAT TABLONUN ÜST SEKMESİNDEDİR. 
Fiyat listesi TL / KG olarak belirlenmiştir.

UYARI: Belirtilen fiyatlar resmi işlemlerde kullanılamaz. Ticari amaçla baz alınması için ilgili firmalarla iletişime geçilmesi gerekir. Bu fiyatları kullanarak alışveriş yapmak kişi kurumların kendi sorumluluğundadır. Bundan dolayı oluşabilecek problemlerden tarafımız sorumlu tutulamaz. Başka web sitelerinde sadece kaynak gösterilerek yayımlanabilir.

Bakır Hurdanın Önemi

Geri dönüşüm için oldukça önemli bir ürün olan bakır belki de en fazla kullanım alanına sahip olan atık maden olarak gösterilebilirken hurda bakır geri dönüşüm de bu paralelde oldukça önemli bir oldu olarak takip edilmektedir. Kızıl renkli olan bakır hurdalar aynı zamanda üretimi oldukça kolay bir madde olarak en eski çağlardan beri kullanılmakta ve atık madde olarak da doğada bulunmaktadır. Bakır;

  • Elektrik
  • Isıtma
  • Soğutma
  • İklimlendirme sektörlerinde oldukça fazla tercih edilirken, geri dönüşüm sonucu ortaya çıkan hammadde anlamında da oldukça talep gören etmenlerden de biri konumundadır.

Bakırın bu denli çok tercih edilmesi, bakırın ısı ve elektriği en iyi ileten maden ya da element olmasından süregelmekle beraber geri dönüşüm sonucu elde edilen hammaddeler oldukça hızlı bir şekilde kendine yer bulmayı da başarmaktadır. Hurda bakır fiyatları hurdacılar bakımından oldukça önemli olan bir diğer özellik de bakırın paslanmaz bir madde olmasından ileri gelmektedir. Paslanmaz özelliğinin yanında bakırın bronz üretiminde de kullanılması, birçok hammadde sektörü yanında sanayi sektörünün de önemli bir vasıtası olması, kaplama alanının aranan bir malzemesi olması eski çağlardan itibaren durmasızın kullanılan bakırın kendisi gibi hurdasının da öneminin her geçen gün artmasına neden olmuştur.  Web sitemizdeki veriler haftalık ortalama fiyatlardır.