İçeriğe geç

Hurda Değil Elektronik Atık

ELEKTRONİK ATIK

Hurda Değil Elektronik Atık. Atıl durumdaki malzemelerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bunların başında plastik ve metal hurdalar gelmekte iken teknolojini gelişmesiyle teknolojik ekipmanlarda zamanla atıl duruma düşmektedir. 

Elektronik atıkları diğer atık türlerinden ayıran en temel özellik içerisinde ihtiva ettiği zararlı maddelerdir. Bunlar bilinçsizce geri dönüşüme gönderildiğinde veya doğaya bırakıldığında telafisi olmayan zararlara neden sebep olabilmektedir.

Ömrünü tamamlamış veya kullanılmaz durumda olan ütü, elektrikli süpürge, tost makinesi gibi küçük ev aletleri, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın gibi büyük ev aletleri, televizyon, kamera, bilgisayar gibi aletler, oyuncaklar, floresanlardan oluşan e-atıklar çöpe atıldığında içlerindeki cıva, kurşun ve kimyasal maddeler çevreye büyük zararlar veriyor.  

Hurda Piyasası olarak elektronik atıkların güvenle bilinçli olarak değerlemesi için iletişim sayfamız üzerinden veya firma rehberi üzerinden ilgili firma temsilcilerine ulaşabilir hurda veya ikinci el elektronik atıklarınızın değerlendirebilirsiniz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir