İçeriğe geç

Hurdacılık yapmak isteyenlere tavsiyeler

Hurdacılık hakkında bilmek istedikleriniz. Hurdacılık yapmak isteyenlere tavsiyeler. Bu makalemizi soru cevap şeklinde hazırladık, eklemek istediklerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

S. Hurda nedir?

C. Her hangi bir kullanım sonucu atıl duruma gelmiş eşyalara verilen genel isimdir. Kullanım ömrünü tamamlamış, aşırı yıpranmış, artık kullanılamayacak durumda olandır.

S. Çeşitleri nelerdir?

C. Etrafınızda gördüğünüz bir çok malzemenin hurdası vardır. Çoğunlukla metal hurdalar bulunur. Ancak cam, plastik ve kağıt hurdası da vardır.

S. En değerli hurda hangisidir?

C. Değersiz malzeme diye bir şey yoktur. Her hurdanın bir değeri vardır. Ancak piyasada en çok para eden hurdalar, bakır hurdası, paslamaz hurdası, nikel gibi değerli maden hurdalarıdır.

S. Hurdacı ne demektir?

C. Piyasadaki atıl durumdaki hurdaları alan satan kişi veya işletmelere denir. Hurdacılık giderek popülerleşen meslekler arasındadır.

S. Hurdacılık yapmanın zorlukları nelerdir?

C. Her mesleğin kendine has zorlukları vardır. Hurdacılık yaparken karşılaşacağınız zorluklar size veya yaptığınız ticarete göre değişebilir.

S. Geridönüşüm ne demektir?

C. Geri dönüşüm adından da anlaşılacağı üzere malzemenin ham haline dönüştürülmesidir. Ördeğin bakır hurdası bakır hammaddeye dönüşür.

S. Hurdacılık Belgesi var mıdır?

A. Evet, hurdacılık yapmak için alınması gereken izinler ve belgeler vardır. Öncelikle vergi dairesine maliye kaydı yaptırılır.

S. Hurdacılık belgesi nereden alınır?

A. Hurdacılık belgesi ilgili belediye tarafından, Çevre ve Şehir Bakanlığı’nın belirlediği özellikleri taşıyan firmalara verilir.

S. Hurdacılık Belgesi nasıl alınır?

A. Hurdacılık belgesi almak için gereken şartlar değişmektedir. Dolayısı ile en doğru bilgiyi bağlı olduğunuz Belediye verecektir.

S. Hurdacılar ne kadar kazanır?

A. Hurdacılık kazancı aylık çalışma potansiyeline bağlıdır. Sonuç itibariyle esnaf olduğumuzu unutmayınız.

S. Hurdada para var mı?

A. Hurda ticareti ile esnaflık arasında fark yoktur. Müşterileriniz sizden memnunsa hurdaları alabilir ve satabilirseniz para kazanırsınız.

S. Hurdacı olmak zor mu?

A. Ticaret yapabilecek kapasitede olan ve bu mesleği yapmak istiyorum diyen herkes hurdacılık yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir