Televizyon Hurdası Alımı ve Geri Dönüşümü

Kırık Ekran Tv Lcd Led Plazma Geri Dönüşüm Merkezi

Hurda Televizyon Geri Dönüşümü, Hurda Televizyonları neredeyse her gün sokaklarda görüyoruz bunun sebebi ülkemizde olan elektronik tutkusu değildir. Elektronik cihazlar belirli bir ömre sahiptir ve bir gün gelir iş göremez hale gelirler ve elektronik atık olurlar.

Hurda televizyon da aynen böyledir, ortalama bir tüplü crt televizyonun kullanım ömrü üretim dönemine bağlı olarak 6 ile 30 yıl aralığındadır, günümüze yaklaştıkça bütün elektronik cihazlar daha düşük kalite ile daha düşük kullanım ömrü prensibi ile üretilir ve daha çabuk arızalanarak hurdaya ayrılırlar. Ama eski televizyonlar çok daha uzun kullanım ömrüne sahiptir, günümüzdeki televizyonların daha düşük kalite daha düşük maliyet daha kısa ömür prensibi ile yapılması aslında maktıksız değildir, teknoloji gelişim hızı dikkate alındığında artık hiçbir elektronik cihazın 10 yıl ömürlü olması gerekmiyor, en uzun kullanılanların makul ömrü 5 – 6 yıl ve bu sürenin sonunda zaten yenilenmesi gerekiyor.

Hurda televizyonlarda da durum aynen bu şekilde oluyor, artık çalışıyor olsa da siyah beyaz tüplü bir televizyon retro bir ev veya iş yeri tasarımı dışında herhangi bir işleve sahip olabilir mi ? , tabi ki olamaz, işte bu sebeple eski televizyonlar hurda televizyon olarak geri dönüşüme tabi tutulur ve yeniden kullanılabilir kısımları tekrar endüstriye kazandırılır.

Tüplü televizyonlar içerisinde bulunan cam görüntü tüpü , kasası ve kabloları tamamen düşük kaliteli hurdalardır ve cam içeriği içerisindeki fosfor ve genel olarak içerdiği civa kurşun ve kalay gibi madenler yüzünden özel imha ve geri dönüşüm şartları uygulanarak geri dönüşümü yapılabilmektedir. Kalan ekipmanları da düşünüldüğünde eski hurda crt tüplü televizyonların geri dönüşüm elektronik hurda sektöründe önemli bir değeri yoktur, çünkü içerilerindeki elektrik ve elektronik devre sistemleri 4. 5. sınıf elektronik komponentlerdir ve hurda değerleri alüminyum kadar bile değildir.

Yeni nesil televizyonlara geldiğimiz zaman LCD TV hurdaları , plazma tv hurdaları , led tv hurdaları ile karşılaşırız bu panel teknolojileri farklılıklar içerse de artık yavaş yavaş lcd led ve plazma tv hurdaları ile de karşılaşmaktayız, bu televizyonlar genellikle ekran arızaları , kırılma vb tamiri mümkün olmayan veya tamiri pahalı olduğu için hurda televizyonu tamir etmek yerine yeni televizyon almayı tercih etme ile sonuçlanan durumlar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Yani yeni nesil panel ince lcd led ve plazma tv hurdaları daha çok arıza kaynaklı gerekçeler ile hurda televizyon haline gelmektedir.

Her çeşit toplu elektronik hurdanızı, hurda televizyon ve hurda bilgisayarlarınızı alıyoruz. 

Kargo gönderim adresi için link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir